Pán premiér Fico! – sklamala som sa !

Prezentujete sa – Smer-ako strana so sociálnym cítením – ale skutkami nie !

 

Boli sme predvolaní na oboznámenie sa a podpísať : Poučenie v súvislosti s aplikáciou § 10 zákona č. 417 o pomoci v hmotnej núdzi.

Zákon nám nariaďuje – bod č.3- dostaviť sa na výkon prác…

Ja aj manžel máme odpracovaných nad 30 rokov(medzitým sme aj samostatne podnikali).máme podlomené zdravie a vek nad 55 rokov…- nútite nás do práce (pán minister hovorí -pre zachovanie pracovných návykov – ?).

Nie sme nezamestnaní a žijeme na sociálnej dávke preto,že nechceme pracovať – ale preto,že práca pre nás nie je !

Myslíte si,že naša trjčlenná rodina chce dobrovone žiť zo 130 € mesačne ?

Syn naozaj nemá pracovné návyky – je od skončenia školy 5 rokov nezamestnaný – a nie preto,že by to chcel – práca nie je !

bod č.10 – Ak odmietnete ponúkané pracovné činnosti…dávka určená na zabezpečenie základných životných potrieb sa Vám zníži o sumu 61,60 eura.

Podľa zákona…- syn pôjde odpracovať,ja s manželom zo dravotných aj morálnych dôvodov odmietneme.

Zo 130 € nám zoberú sociálnu dávku 61,60 na osobu – takže syn bude pacovať za 6,80 € mesačne a z toho máme žiť ! ? – traja ľudia…

bod č.11 – V prípade,ak sa Vám odníme pomoc v hmotnej núdzi,ste povinný prihlásiť sa na zdravotné poistenie ako samoplatca. – ja s manželom z tých 6,80 € ???

Robíte z nás odpadlíkov,príživníkov a vraj neprispôsobivých (my nie sme Rómovia) len preto,že v tomto štáte je nezamestnanosť !

NECHCEME POBERAŤ SOCIÁLNE DÁVKY – CHCEME PRACOVNÉ ZMLUVY ! – a pôjdeme pracovať za mzdu !

 

 

 

Jar. ..

05.03.2014

– začiatok-preberanie sa k životu,znovuzrodenie…-detstvo. Zvyknem si čítať rôzne články na internete…a zaujal ma jeden – o tom, – keď nám chýba pocit šťastia… Mne tento pocit chýba hlavne na jar,práve vtedy… Hovorí sa príslovie:“Marec poberaj sa starec.“ – je to v tom,že starí ľudia,alebo [...]

To sme sa vyznamenali. ..

03.08.2013

Matica slovenská dnes udelí vyznamenanie za pokojné rozdelenie Československa bývalému prezidentovi Česka – Václavovi Klausovi. Nepochopiteľné a nezrozumiteľné… Za našu svojprávnosť sa zaslúžili iní… Dalo by sa písať veľa o rozdelení…dá sa prezentovať veľa pohľadov na to… dá sa o tom veľa diskutovať. Nebudem – budúcnosť [...]

Naučila som sa byť neslušná.

05.04.2013

Na staršie kolená som sa naučila…- byť neslušná. Nebola som taká…- doba sa mení a mení aj ľudí…Ovečky sa musia brániť vlkom 🙂 O čom to hovorím ? – Idem si niečo vybavovať ako klient…a oni do mňa hudú,ako to im vyhovuje…Bombardovaná som reklamnými plagátmi,telefonátmi…- kde mi nasilu chcú dať niečo zadarmo… No ja som z [...]

Rudolf Huliak

Huliak sa musí ospravedlniť ochranárovi, nazval ho mimo iného zmrdom a chudákom

03.07.2025 15:24

Súčasťou rozsudku je aj povinnosť zaplatiť náhradu nemajetkovej ujmy v sume 7 500 eur.

požiar nemecko Braniborsko

Severne od Drážďan horí les, hasičom sa požiar nedarí dostať pod kontrolu

03.07.2025 15:07

Dym z požiariska vietor priniesol cez Saské Švajčiarsko až do severných Čiech. Plamene pohltili vegetáciu už na tisícke hektárov.

Skupina dronov - obrázok vytvorený umelou inteligenciou

Ukrajina mení pravidlá leteckej obrany: akustické senzory zničili flotilu dronov, sú efektívnejšie než radary. NATO má záujem

03.07.2025 15:00

Lacno, rýchlo a efektívne. Akustický systém Nebeská pevnosť mení pravidlá hry.

USA Chicago  streľba polícia police

Večierok raperky sa zmenil na masaker: Štyria ľudia prišlo o život, 14 utrpelo zranenia

03.07.2025 14:23

Neznámi páchatelia pálili z auta do ľudí stojacich na ulici pred reštauráciou.

ikaova

Blogovanie - život - je poznávanie seba samým, seba inými a iných sebou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 279371x
Priemerná čítanosť článkov: 3449x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy